پرش به محتوا پرش به سایدبار پرش به فوتر

تبدیل صوت به متن با هوش مصنوعی

امروزه نوشتن هم مثل بسیاری از دیگر فعالیت های روزانه انسان به صورت مجازی درآمده است و بسیاری از افراد دیگر از کاغذ و قلم برای نوشتن مطالب خود استفاده نمی کنند. چرا که نوشتن با استفاده از تکنولوژی دارای ویژگی های مثبت زیادی است که هرکسی را به سمت خود جذب میکند. در این مقاله کاربرد های فناوری تبدیل صوت به متن خواهیم پرداخت.

تبدیل صوت به متن دقیقا چه کاری انجام میدهد؟

نرم افزار های ویرایشگر متن مثل ورد کار بسیاری از ما را راحت کرده اند. البته ناگفته نماند بسیاری از افراد که در این زمینه فعالیت دارند، به صورت تخصصی تایپیست نیستند و برای نوشتن یا تایپ متن زمان طولانی را صرف میکند. خود شما نیز ممکن است با این موضوع مواجه شده باشید که مجبور شوید یک ویس طولانی را بنویسید مخصوصا حالا که کلاس های درس به صورت مجازی برگزار می شوند. این کار بسیار مشکل و زمان بر است مخصوصا اگر سرعت تایپ تان هم پایین باشد.اما عصر تکنولوژی این مشکل را نیز حل کرده است. حالا می‌توانید به کمک خدمات هوش مصنوعی مانند چت بات ها این کار را به سادگی انجام دهید.

تایپ صوتی از آن دسته از محصولات متکی به هوش مصنوعی است که به‌خوبی جایش را در زندگی روزمره باز کرده است. امروزه دقت نرم‌افزارهای تبدیل گفتار به نوشتار و تایپ صوتی به‌حدی بالا رفته است که می‌توان از آن‌ها به‌عنوان ابزاری مفید برای کاربردهای شخصی  استفاده کرد.

تبدیل کردن صوت به متن یکی از تکنولوژی های جدید بشر است که برای آسان و سریع تر کردن کارها ارائه شده است.این روزها که بدلیل بیماری کرونا تمامی کلاس های آموزشی مدرسه و دانشگاه به صورت مجازی برگزار می شوند، بسیاری از استادان با ضبط کردن صدای خود و تدریس در قالب ویس کلاس ها را برگزار میکنند و جزوه ها و توضیح آن ها در قالب ویس های طولانی بیان میکنند.نوشتن این ویس ها در جزوه هم زمان زیادی از دانش آموزان و دانشجویان می گیرد، و هم بسیار سخت و حوصله سر بر است.

تبدیل گفتار به متن یک نرم افزار تشخیص گفتار است که تشخیص و ترجمه زبان گفتاری به متن را از طریق زبان شناسی عمیق امکان پذیر می کند. همچنین به عنوان تشخیص گفتار یا پردازش گفتار کامپیوتری نیز شناخته می شود. برنامه‌ها، ابزارها و دستگاه‌های که مجهز به هوش مصنوعی هستند می‌توانند جریان‌های صوتی را در مدت زمان کوتاه تری برای نمایش متن و عمل بر روی آن رونویسی کنند.

 پردازش گفتار شاخه‌ای در هوش مصنوعی است که روش‌ها و فناوری‌هایی را توسعه می‌دهد که قادرند با استفاده از کامپیوتر زبان گفتاری انسان را بفهمند.

تایپ صوتی یکی از امکان‌هایی است که از دل پیشرفت‌های حوزه پردازش گفتار بیرون آمده است. نرم‌افزارهایی که در این زمینه تولید شده‌اند، نام‌های مختلفی دارند. با یک سرچ ساده متوجه خواهید شد که در دنیای تکنولوژی از این نرم‌افزارها با نام‌های مختلفی یاد می‌شود.

مهدیار هوش افزا

شرکت هوش مصنوعی مهدیار هوش افزا از سال 1377 فعالیت خود را تحت عنوان گروه نرم افزاری بانک نرم افزار شروع و هم اکنون پیشرو در ارائه خدمات هوش مصنوعی به کارخانجات و … می باشد.

راه های ارتباطی

دفتر مرکزی :

اصفهان ناژوان کوچه گلناز 39

دفتر دولت آباد :

منطقه صنعتی دو لت آباد خیابان امام خمینی بعد از اطلس 19

09930506834

خبرنامه
اینماد

تمامی حقوق محفوظ است © 2024  mahdiarhoshafza